Om Os / Akupunktører / Akupunktører

Akupunktører

Her kan du finde information om akupunktører, der alle er uddannet hos AkupunkturAkademiet. 
Nordjylland  
   
Dyveke Gjedsig Nielsen
www.dyvekes.dk
Tlf.: 30706205
Mail: dyvekeh@gmail.com
Joan Meulengracht Dahl
www.dahlakupunktur.dk
Tlf.: 60533590
Mail: joan@dahlakupunktur.dk
   
Rikke Nielsen
www.rikkes-akupunktur.dk
Tlf.: 61305658
Mail: info@rikkes-akupunktur.dk
Denis Musu
www.musu.dk
Tlf.: 50186115
Mail: musucare@outlook.dk
   
Maiken Buch Bjerre Jakobsen
www.klinikmidtmors.dk
Tlf.: 20641811
Mail: info@klinikmidtmors.dk
Simon Lind Strøm Thomsen
www.akupunkturvsimonlind.dk
Tlf.: 30710113
Mail: Simonlind@me.com
   
Bente Madsen
www.akupunktorerne.dk
Tlf.: 23327230
Mail: info@akupunktorerne.dk
Ann Jørgensen
www.annsakupunktur.dk
Tlf.: 51300341
Mail: mail@annsakupunktur.dk
   
Torben Pedersen
www.akupunkturklinikken.life
Tlf.: 30258128
Mail: info@akupunkturklinikken.life
Lene Winkelmann
Tlf.: 98780818
Mail: winkelmanns@Winkelmanns.com
   
Midt -og Østjylland  
   
Mariette Brügger
www.akubrugger.dk
Tlf.: 60656038
Mail: akubrugger@outlook.dk
Camilla Gliemann
www.akupunkturakademiet.dk
Tlf.: 60674526
Mail:camilla@akupunkturakademiet.dk
   
Christina Klok Møller
www.klok-akupunktur.dk
Tlf.: 28107714
Mail: info@klok-akupunktur.dk
Kathrine Anna Tolstrup
www.tolstrup-am.dk
Tlf.: 40508782
Mail: tolstrupam@gmail.com
   
Gitte Marquard
www.silkeborgakupunkturklinik.dk
Tlf.: 25729999
Mail: gitte@silkeborgakupunkturklinik.dk
Lone Løvgren
www.lonelovgren.dk
Tlf.: 91561646
Mail: mail@lonelovgren.dk
   
Kasper S. Andersen
www.tairoklinik.dk
Tlf.: 22941950
Mail: kasper.rolfing@gmail.com
Anne-Sophie Grønfeldt
www.g-akupunktur.dk
Tlf.: 40737440
Mail: kontakt@g-akupunktur.dk
   
Anne Louise Ørskov
www.akupunkt.dk
Tlf.: 28685538
Mail: info@akupunkt.dk
Jon Bannbers
www.aku-jon.dk
Tlf.: 22166691
Mail: jb@aku-jon.dk 
   
Gitte Ernst Hølchen
www.holchen.dk
Tlf.: 20630221
Mail: familien@holchen.dk
Jette Jensen
www.aku-kost.dk
Tlf.: 22145999
Mail: kontakt@aku-kost.dk
   
Adriana Juncher
www.a-akupunktur.dk
Tlf.: 25118491
Mail: adriana.juncher@gmail.com
Rune Bjerregård Hansen
www.akupunkturbalance.dk
Tlf.: 93930515
Mail: kontakt@akupunkturbalance.dk
   
Hanne Ahlers
www.ahlerscure.dk
Tlf.: 61732468
Mail: ahlerscure1@gmail.com
Ingrid Maria Kongstad Thomsen
www.kongstadakupunktur.dk
Tlf.: 51867828
Mail: ingrid@kongstadakupunktur.dk
   
Vibeke Green Krabbenhøft
www.green-akupunktur.dk
Tlf.: 25521561
Mail: vibeke@green-akupunktur.dk
Lene Greve
www.lenegreve.dk
Tlf.: 21970624
Mail: lenegrv@yahoo.dk
   
Helle Hansen
www.actera-akupunktur.dk
Tlf.: 53628381
Mail: kontakt@actera-akupunktur.dk
Hanne Elung Fjordvang
Tlf.: 52880220
Mail: hfjordvang@gmail.com
   
Petro Mielczarek
www.akupunkturiaarhus.dk
Tlf.: 26282220
Mail: kontakt@akupunkturiaarhus.dk
Pernille Høi
www.pernillehoi.dk
Tlf.: 86184046
Mail: althea@pernillehoi.dk
   
Mette Zeuthen
www.kolindakupunktur.dk
Tlf.: 22500494
Mail: mette@kolindakupunktur.dk
Susanne Søe
www.akupunkturhuset.dk
Tlf.: 26212844
Mail: info@akupunkturhuset.dk
   
Malene Skovhus
www.kiroklik.dk
Tlf.: 75620000
Mail: info@kiroklik.dk
Ann Jette Riis
www.galtenfys.dk
Tlf.: 86943647
Mail: ann-jetteriis@wanadoo.dk
   
Willem Schottert
www.willem.dk
Tlf.: 87502090
Mail: mail@willem.dk
Jesper Mouritsen
www.stilhedogstyrke.dk
Tlf.: 22337174
Mail: jesper@stilhedogstyrke.dk
   
Mette Ulrich
www.roendeakupunktur.dk
Tlf.: 30254030
Mail: mail@roendeakupunktur.dk
Morten Justesen
www.zone-punktet.dk
Tlf.: 60148354
Mail: mj@zone-punktet.dk
   
Lars Schuster
www.akupunk-tur.dk
Tlf.: 42218888
Mail: schuster@akupunk-tur.dk
Thomas Heesgaard Kristensen
www.teamosteo.dk
Tlf.: 71992235
Mail: info@teamosteo.dk
   
Jan Nørmark
www.jnmassage.dk
Tlf.: 27213992
Mail: jnmassage@mail.dk
Ellen Nielsen
www.djurs-akupunktur.dk
Tlf.: 51413876
Mail: djursakupunktur@gmail.com
   
Ann Lee Østergaard
www.aku-hypnose.dk
Tlf.: 22315063
Mail: annleeoestergaard@gmail.com
Kristian Risbank Nissen
www.i-di.dk
Tlf.: 86146001
Mail: mail@zone-akuklinik.dk
   
Karin Palmelund
www.palmelundakupunktur.dk
Tlf.: 22525699
Mail: kp2002@mail.dk
Esben Andersen
www.klassiskakupunktur.dk
Tlf.: 51923535
Mail: kontakt@klassiskakupunktur.dk
   
Randi Kristine Hansen
www.rkhansen.net
Tlf.: 27289353
Mail: rkhansen@fibermail.dk
Lise Lotte Trujillo 
www.liselottetrujillo.dk
Tlf.: 60709074
Mail: mail@liselottetrujillo.dk
   
Lalla Wandahl
www.kropifokus.nu
Tlf.: 20986497
Mail: info@kropifokus.nu
Kari Leibrandt
www.klinikfornaturligbehandling.dk
Tlf.: 51606559
Mail: kari@sundeceller.dk
   
Kirsten Dreyer
www.kirstendreyer.dk
Tlf.: 40432104
Mail: kd@kirstendreyer.dk
Christina Bradley
www.timeout-bradley.dk
Tlf.: 29808914
Mail: timeout@bradley.dk
   
Louise Cleemann
www.lc-akupunktur.com
Tlf.: 24909607
Mail: cleemannakupunktur@gmail.com
Ulla Dennild
www.fodterapi-aarhusc.dk
Tlf.: 86124529
Mail: fodklinik@hotmail.dk 
   
Britta Koppelgaard
www.koppelgaard.dk
Tlf.: 22899617
Mail: b.koppelgaard@gmail.com
Grith Valbjørn
www.valbjornakupunktur.dk
Tlf.: 60139096
Mail: gritterit@yahoo.dk
   
Helle Sofie Bak
www.bak-am.dk
Tlf.: 22481022
Mail:hellesofiebak@gmail.com
Sys Bøjen
www.sbaku.dk
Tlf.: 31318320
Mail: sys@sbaku.dk
   
Bodil Roulund
www.aarhusakuliv.dk
Tlf.: 24266806
Mail: bodil@aarhusakuliv.dk
Christine Hjeronymus
www.meridian.dk
Tlf.: 24347788
Mail: post@meridian.dk
   
Jeanette Sivebæk Mikkelsen
www.sivebaek-akupunktur.dk
Tlf.: 25217592
Mail: mail@sivebaek-akupunktur.dk
Birthe Madsen Akupunktur
Tlf.: 22409133
Mail: bmakupunktur@gmail.com
   
Syd -og Vestjylland  
   
Michael Sand Jespersen
www.gaardklinik.dk
Tlf.: 51904438
Mail: akuambassador@gmail.com
Anette Oddershede Larsen
www.oddershede-akupunktur.dk
Tlf.: 60179020
Mail: anette@oddershede-akupunktur.dk
   
Torben Eker
Tlf.: 24941042
Mail: mail@herningakupunkturklinik.dk
Gitte Skibsted
www.bodyandmindakupunktur.dk
Tlf.: 23983837
Mail: bodyandmindgs@gmail.com
   
Dorthe Johansen
www.akupunktur-syd.dk
Tlf.: 20725149
Mail: mail@akupunktur-syd.dk
Trine Pallesen
www.hjerakupunktur.dk
Tlf.: 60184695
Mail: hoejerakupunktur@hotmail.com
   
Maria Gezina Roelfs
www.fredensbjergakupunktur.dk
Tlf.: 42430821
Mail: kontakt@fredensbjergakupunktur.dk
Anette Dyhre Larsen
www.dinbevidstekrop.dk
Tlf.: 71787067
Mail: Kontakt@dinbevidstekrop.dk
   
Birgitte Sloth
www.birgitte-sloth.com
Tlf.: 22265544
Mail: birgitte.sloth@gmail.com
Malene Kamp
www.grindsted-akupunktur.dk
Tlf.: 21542196
Mail: malene@grindsted-akupunktur.dk
   
Susanne Tidemand Vest-Kristensen
www.kiropraktorivejle.dk
Tlf.:75829677
Mail: kontakt@kiropraktorivejle.dk
 
   
Fyn og øerne  
   
Lotte Kandelsdorff
www.styrkdithelbred.dk
Tlf.: 42282700
Mail: lotte@styrkdithelbred.dk
Veronica Damstrup Zaydel
www.akupunkturkunsten.dk
Tlf.: 21177632
Mail: Veronicazaydel@gmail.com
   
Karin Frost
www.klinikkenkarinfrost.dk
Tlf.: 31164466
Mail: frost1karin@gmail.com
Achim Steinhäusser
tantriskmeditation.dk
Tlf.: 26177761
Mail: Achim@tantriskmeditation.dk
   
Sjælland  
   
Jette Villadsen
www.nsj-aku.dk
Tlf.: 40201432
Mail: kontakt@nsj-aku.dk
Sune Sashara Raaschou Rudal
www.livskraft.center.dk
Tlf.: 26272650
Mail: sune@livskraft.center
   
Pernille A. Lindgren
www.pernillelindgren.dk
Tlf.: 22799788
Mail: info@pernillelindgren.dk
Susanne Henrichsen
www.shenmen.dk
Tlf.: 50527574
Mail: susanne.behandling@gmail.com
   
Chi Yeon Kim
www.chiakupunktur.dk
Tlf.: 21493854
Mail: chiyeonkim@gmail.com
John Færgemann
www.superfys.com
Tlf.: 42798948
Mail: mail@superfys.com
   
Lygia Regina Milla
www.akumilla.dk
Tlf.: 41614482
Mail: millasan@hotmail.com
Anne Kathrine Lodberg
www.godthjaelp.dk
Tlf: 28836381
Mail: ak@godthjaelp.dk
   
Bettina Rømer Rasmussen
www.akushipo.dk
Tlf.: 61719698
Mail: bettina@akushipo.dk
Karen Bro
www.karenbro.dk
Tlf.: 27119824
Mail: karen@karenbro.dk
   
Kim Borrit
www.akuviva.dk
Tlf.: 53546465
Mail: post@akuviva.dk
Rikke Larsen
www.sensetik.dk
Tlf.: 51923645
Mail: rikkelarsen72@gmail.com
   
Knud Ørum Birk
www.idaogknud.dk
Tlf.: 49131422
Mail: akupunktur@idaogknud.dk
Annemette Elkjær
www.din-akupunktor.dk
Tlf.: 40280096
Mail: din.akupunktor@gmail.com
   
Sahar Pour
www.sahar-pour.squarespace.com
Tlf.: 21371166
Mail: stikmig@gmail.com
Signe Jung Balslev-Olesen
www.signesjung.dk
Tlf.: 28561129
Mail: signesjung@yahoo.dk
   
Stine Østergaard
www.aku-stine.dk
Tlf.: 24650935
Mail: info@aku-stine.dk
Cecilie Lemke
www.profmassage.dk
Tlf.: 23803331
Mail: profmassage@icloud.com
   
Sverige  
   
Pernille Olsson
www.brandtakupunktur.se
Tlf.: +46 0721-99 93 38
Mail: kontakt@brandtakupunktur.se
 

 

 
AkupunkturAkademiet | CVR: 30334574 | Elkjærvej 26, 8230 Åbyhøj  | Tlf.: 6067 4526 | post@akupunkturakademiet.dk